Лориен взе дербито на Бретан

Отборът на Лориен победи с 2:0 Рен в дербито на полуостров Бретан. "Мерлузите" спечелиха срещата от 17-ия кръг на Лига 1, благодарение на две попадения на Ян Жуфър. Халфът се разписа в началото и края на мача. Гостите останаха с човек по-малко още в шестата минута, когато Силван Арман получи червен картон за фаул срещу Венсан Абубакар в наказателното поле, при който бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Жуфър и не сбърка. Въпреки намаления си състав Рен имаше няколко чисти положения за гол, но в крайна сметка допусна втори във вратата си пет минути преди края. При една контраатака Жереми Алиадиер намери Жуфър, който покачи на 2:0. Победата прати Лориен на десето място с 23 точки, докато местния съперник има две по-малко и е на 12-о място.

Валансиен и Гинган завършиха наравно 1:1, като домакините могат да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като бяха по-активният отбор през целия мач. Те откриха резултата в средата на първата част, когато Тонго Хамед Думбия се разписа с глава. В 71-ата минута обаче гостите стигнаха до гол при една от малкото си опасни атаки. Ладислас Дуниама и Юнус Санкаре комбинираха, при което последния се озова на стрелкова позиция и с акробатичен удар изравни. Валансиен остава в опасната зона с 11 точки, докато Гинган е девети с 23.

Мачът между Сент Етиен и Евиан бе отложен в последния момент заради заледения терен на стадион "Жофроа Гишар".