Вместо изравнен рекорд, първа загуба за ПСЖ (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен допусна първа загуба в шампионата на Лига 1. Парижани бяха надиграни с 0:2 при визитата си на Евиан Тонон-Гайяр в мач от 16-ия кръг на френския шампионат. ПСЖ нямаше загуба в 36 мача във всички турнири и бе на път да изравни рекорда си от 37 срещи без поражение, постигнат в сезон 1993/94. Шампионите на Франция си тръгват с наведени глави от "Парк де Спор" в Анеси за втори път през тази година, след като през април отборът бе отстранен от Евиан на четвъртфинал за Купата на Франция след дузпи.

Победата за домакините днес дойде в последните минути на мача. В 75-ата минута резервата Кларик Н'Сикулу получи топката в наказателното поле след като удар на Моду Дугу бе блокиран и шутът му имаше успех за 1:0. Четири минути преди края на мача Хавиер Пасторе получи отличен пас от Златан Ибрахимович на границата на малкото наказателно поле, но ударът му с глава бе слаб и не успя да преодолее Йеспер Хансен. При последвалата контраатака Сугу комбинира с Даниел Вас, преодоля Тиаго Силва и с десния крак матира за втори път Салваторе Сиригу.

По този начин ПСЖ записа първото си поражение и първи мач в Лига 1 през сезона, в който не отбелязва гол. Така парижани вече имат само една точка преднина на върха на подреждането в шампионата. ПСЖ е с 37, а вторият Лил - 36. Третият Монако пък е с 35. Евиан пък записа първа победа от три мача насам и заема 15-а позиция с 19 точки.