Balkan Grand Prix 6

Роналдо подновява тренировки утре

Голмайсторът на Реал Мадрид Кристиано Роналдо ще поднови тренировки утре. Португалецът е с мускулен проблем и беше заменен принудително в началото на второто полувреме при победата над Алмерия с 5:0 в Примера дивисион в събота. Травмата му не е сериозна, но от треньорския щаб не искат да рискуват здравето на най-добрия си футболист. В тази връзка той очаквано отпадна от състава за срещата от Шампионската лига срещу Галатасарай на "Сантиаго Бернабеу" в сряда.

"Кристиано няма да играе утре. Той има лека травма. Ще видим дали ще бъде готов за следващия ни мач", коментира старши треньорът Карло Анчелоти.

"Става въпрос за мускулно разтежение, но той е убеден, че ще бъде на линия за двубоя с Валядолид в събота. Ако има дори минимален риск, няма да го използвам. Ако той е добре, ще играе (срещу Валядолид)", каза още Анчелоти.

Роналдо, който има 14 гола в последните си седем официални мача, вкара хеттрик при гостуването на Галатасарай в средата на септември, което испанците спечелиха с 6:1. Анчелоти се колебае между Анхел ди Мария и Хесе Родригес за заместник на Кристиано в титулярния състав за утрешния мач.

Двубоят в сряда ще пропусне и централният защитник Рафаел Варан, който се оплаква от болки в коляното. "Варан се нуждае от почивка, за да се възстанови от травмата. Той няма да може да играе в в следващите 10-12 дни. Надяваме се да няма усложнения. Операция на този етап не е необходима, а просто почивка", коментира Анчелоти.

Реал е лидер в група "Б" и вече се класира за осминафиналите. Тимът се нуждае само от точка в оставащите си два мача, за да си гарантира и първото място.