Пирова голеада за Реал Мадрид - Кристиано се контузи (видео)

Отборът на Реал Мадрид спечели убедително с 5:0 като гост на Алмерия в среща от 14-ия кръг на испанската Ла Лига. Лошата новина е контузията на Кристиано Роналдо, който поиска смяна в 53-ата минута, като по всичко личи става въпрос за мускулна травма. Иначе попаденията за "лос меренгес" бяха дело на португалското явление (3), Карим Бензема (61), Гарет Бейл (72), Иско (75) и Алваро Мората (81). Победата отново възстанови дистанцията от шест точки зад лидера Барселона.

Началото на срещата беше белязано от анекдот. По време на загрявката съдиите установиха, че едната врата е с шест сантиметра по-висока от регламентираното. Неточността беше поправена и двубоят стартира по план.

Карло Анчелоти върна Иско в титулярния състав, както и позабравената от него в последните седмици 4-2-3-1. Чаби Алонсо и Асиер Ияраменди бяха двамата опорни халфове. Гарет Бейл и Кристиано Роналдо действаха очаквано по крилата, а Карим Бензема поведе атаката. Франсиско Родригес разчиташе на 5-4-1.

Още в третата минута головата машина Кристиано Роналдо откри резултата. Иско центрира отдясно и португалецът засече в мрежата, правейки топката невъзможна за Естебан Андрес Суарес. В 12-ата Марко Торсилиери сбърка, но Бензема не можа да се възползва. Домакините бяха в шок в началните минути, след което се поокопитиха. В 15-ата Алваро Арбелоа, играещ днес като ляв краен беанител, спря шут на Рамон Азеез. Стотина секунди по-късно Даниел Карвахал свърши чудесна работа, но Анхел Трухийо спря Кристиано.

Роналдо продължи да стреля от всякакви позиции и в 18-ата минута беше близо до целта след пас на Бензема. Минута по-късно Сусо създаде първото добро положение за "червено-белите". В 21-ата ветеранът на вратата на алмерийци Естебан се намеси с глава извън наказателното поле, а далечният прехвърлящ удар на Бейл не беше никак близо до успех. В 23-ата и 24-ата последователно Бензема и Бейл не стреляха точно от добри позиции. В 26-ата Родриго Риос - Риос пропиля второто добро положение за домакините.

В 31-ата Кристиано показа, че няма кой да го спре в този момент. "Седмицата" проби мощно, сякаш нямаше четирима защитници до него, излезе на дузпата и там стреля в тялото на вратаря. В 34-ата Алейкс Видал не уцели вратата на Диего Лопес. Пет минути по-късно отново Видал беше на добра позиция след пас на Верса, но "белият" страж улови. В края на полувремето тимът на Франсиско заигра по-силно в атака. В 41-ата Видал, а 44-ата Родри изпратиха топки, профучали до гредите.

В 53-ата минута Кристиано Роналдо беше сменен принудително от Хесе Родригес. Навярно става въпрос за мускулна травма. "Медитеранео" изпрати суперфутболиста със заслужени аплодисменти. В 56-ата Диего Лопес извади по невероятен начин коварен изстрел на Сусо. В 61-ата Карим Бензема успокои мадридистите с много хубав гол. Резервата Хесе увлече няколко защитници, намери французина на дъгата, който с фалцов изстрел наказа Естебан.

В 63-ата Карвахал влезе много лесно в наказателното поле, но стражът улови опасната ниска топка. В 72-ата Себастиан Дубарбиер не можа да изчисти топката и я подари на Бейл, който отблизо не сбърка за класическа преднина. В 75-ата Естебан извади кълбото за четвърти път от мрежата - Иско стреля от дъгата, топката мина под крака на Маркос Тебар и влезе необезпокоявано - 0:4. В 81-ата резервата Каземиро изведе Мората, който много технично копна над вратаря за 0:5. В 90-ата Бейл проби и шутира под гредата, но Естебан изби в корнер.

Снимки: Getty Images/Guliver