Голово шоу в последния мач от кръга в Русия (видео)

17-ият кръг на руската Премиер лига завърши с голово шоу между Краснодар и Терек. Тимът на Жоазиньо победи с 3:2, след като на два пъти повеждаше, но гостите минута по-късно изравняваха. В герой за тима от Краснодар се превърна бразилският нападател Вандерсон (36, 74), отбелязал два гола и изработил попадението на Павел Мамаев (66). Олег Иванов (37, 67) пък бе точен на два пъти за гостите.

Вандерсон откри отблизо в 36-ата минута, но при следващата атака Иванов изравни с първия си гол за сезона. Мамаев с красив гол даде нова преднина на домакините в 66-ата минута, но отново след 60 секунди Иванов отблизо изравни, като вкара своя втори гол за сезона в 17 срещи.

Няколко минути преди края Вандерсон след пробив през центъра от над 20 метра донесе втора поредна победа за своя тим, който вече е на пето място в класирането с актив от 30 точки. Голът на Вандерсон бе негов 8-ми в кампанията, като е едноличен голмайстор на своя отбор.

Лидер е Зенит 36 точки, а третата поредна загуба на Терек остави отбора на предпоследното 15-то място с 10 точки.