Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 2:0

Аугсбург подчини Хофе с два гола на Халил Алтънтоп (видео)

Тимът на Аугсбург се поздрави с победа с 2:0 при домакинството си на Хофенхайм в среща от 13-ия кръг на германското първенство. И двете попадения реализира Халил Алтънтоп (17, 23). След този успех Аугсбург се намира на 10-а позиция в класирането с 16 точки, докато Хофе е 13-и с 13 точки.

В 17-ата минута Аугсбург откри резултата с гол на турския халф Халил Алтънтоп. Той изпрати топката в противниковата мрежа с добавка, след като първоначално вратарят на гостите Коен Кастеелс бе парирал удар на играч на Аугсбург.

В 23-ата минута Аугсбург вкара втори гол, като негов автор отново стана Алтънтоп. Домакините буквално скриха топката на своите съперници с чудесна атака с бързи пасове, която бе завършена от Алтънтоп. Десният бек Пол Верхег центрира към турчина и той насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Кастеелс.

В 33-ата минута токката за трети път попадна в мрежата зад Кастеелс - след добавка на Аркадиуш Милик, но попадението бе отменено заради засада на полския нападател. Две минути по-късно пък прекрасен шанс за гол се откри пред нападателя на Хофенхайм Антони Модест, който получи топката в наказателното поле на домакините, но вратарят успя да парира удара, а след това играч на Аугсбург изби от голлинията влизащата във вратата топка.

През второто полувреме Хофе не направи нищо съществено, за да промени резултата и записа трета поредна загуба и четвърта в последните пет срещи на тима.