Силно второ полувреме донесе три точки на ЦСКА 1948 в Пловдив - отзивите от "Лаута"

Славия пак спечели в "Надежда", трети пореден успех за гостите в малкото столично дерби (видео+галерия)

Отборите на Локомотив (София) и Славия завършиха 0:1 в среща от 18-ия кръг на "А" група. Галин Иванов отбеляза много ценния за "белите" гол в 89-ата минута. Още в 5-ата минута те бяха близо до попадение, но Атанас Курдов с глава прати топката в напречната греда.

Това бе трети мач между столичните съперници в рамките на 20-ина дни. И в предишните два случая победител бе гостуващият тим - "белите" победиха с 2:1 в първи 1/8-финал за Купата на България, а "железничарите" отвърнаха с 2:0 в "Овча купел" и продължиха напред в турнира.

Трите точки позволиха на футболистите на Милен Радуканов да си отдъхнат в битката на дъното. Те вече имат 20 точки и се отлепиха от следващите в класирането Любимец и Черноморец. Локомотив пък се прости с мечтите си за първата половина и остана на 9-о място с 22 точки.

Първата голова ситуация на стадион "Локомотив" днес бе създадена в 5-ата минута, когато Курдов се възползва от добро центриране и отправи удар с глава, но кълбото се удари в напречната греда зад Валентин Галев. В 16-ата минута и новото попълнение Албер Банинг можеше да даде преднина на Славия, но ударът му бе блокиран.

В останалата част от първото полувреме "белите" владееха повече топката, но без ясна идея как да стигнат до попадение. "Червено-черните" пък се отчетоха с единствен изстрел на Елтон дос Рейс в 45-ата минута.

След почивката двата тима стартираха агресивно и в 48-ата минута край тъчлинията се заформи сблъсък между няколко футболисти, но ситуацията бързо бе овладяна. В 65-ата минута Курдов отново бе близо до гол, но изстрелът му мина на сантиметри от вратата. Малко след това таранът изведе в отлична позиция Радослав Димитров, но бранителят не бе точен.

В 72-ата минута Маркиньос се извиси в наказателното поле на Славия след центриране от корнер, но ударът му с глава бе уловен от Емил Петров, заменил в днешната среща Георги Петков. Секунди по-късно подаване в малкото наказателно поле внесе смут сред двама от бранителите в червено-черно, но с общи усилия те извадиха топката от опасната зона.

Все пак в 89-ата минута по-активната игра на "белите" даде резултат. Иванов бе изведен зад защитата на домакините, напредна и стреля покрай Галев за крайното 0:1. В добавеното време "железничарите" поискаха дузпа за нарушение на Георги Пашов, но Георги Йорданов прецени, че такова няма.

снимка: Марин Маринов/Sportal.bg