Ботев (Пд) се измъчи, но е сред най-добрите осем (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна много трудна победа срещу Черно море в реванша от 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Попадението за успеха с 1:0 бе дело на Луис Педро в 90-ата минута. Първият мач във Варна завърши 0:0 и по този начин "канарчетата" се класираха на 1/4-финал в надпреварата.

Двата тима разочароваха с играта си и в двата двубоя, а чистите положения и добре организираните атаки в 180-те минути игра почти липсваха. Станимир Стоилов и Георги Иванов бяха заложили на повече сигурност, което лиши зрителите от възможността да гледат качествени изпълнения. Повечето възможности за гол се получаваха предимно след далечни шутове.

"Моряците" можеха да вземат аванс още в 4-ата минута, но много добре насочен изстрел на Иван Коконов бе избит в корнер от Адам Стаховяк. Пет минути по-късно Вандер Виейра опита първи удар към вратата на гостите, но топката мина високо над вратата. В 20-ата минута отново пред варненци се откри възможност за попадение след лошо изчистване на "жълто-черната" отбрана, но удар с глава на Даниел Младенов не затрудни Стаховяк.

Най-опасният в редиците на "канарчетата" днес Вандер тества в 37-ата минута реакциите на Китанов с изненадващ изстрел извън наказателното поле, но младежкият национал внимаваше и успя да запази вратата си суха.

Чак в 67-ата минута домакините стигнаха до нов шанс да разпечатат вратата на "моряците", но 17-годишният страж отново бе последна прегреда пред опита на Вандер да се разпише.

Футболистите на Черно море пък можеха да решат всичко в сблъсъка в 80-ата минута, когато Даниел Младенов направи добър пробив и успя да излезе очи в очи със Стаховяк, но завършващият му удар бе много слаб и бе уловен от вратаря.

В последните десетина минути пловдивчани най-после упражниха сериозен натиск. Варненци оцеляха по чудо и в 89-ата минута, когато рикоширала от бранител в зелено и бяло топка бе избита с крак от Китанов, а след това вратарят улови и следващия изстрел към вратата му. В 90-ата минута обаче младият страж капитулира, след като бе изпреварен от Артур Енрике и двамата се сблъскаха тежко. Кълбото попадна в Луис Педро, който се разписа в опразнената врата. Китанов и Енрике пък не можаха да продължат игра и бяха заменени принудително.

В добавените 5 минути гостите създадоха едно меле пред Стаховяк, но не можаха да стигнат до гол и отпаднаха от надпреварата.