Национална лига футзал: Левски - Черно море

Братя качиха Локо (Пд) в тройката (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна трудна победа срещу Черно море в последния мач от 17-ия кръг на "А" група. Аймен Белаид вкара попадението за успеха с 1:0 в 15-ата минута след центриране от ъглов удар на неговия брат Тижани Белаид. Най-дискусионната ситуация в мача бе в 78-ата минута, когато Бакари вкара гол за "моряците", но преди това бе отсъдена спорна засада.

С трите точки "черно-белите" изпревариха ЦСКА, Ботев (Пловдив) и Левски и с 31 точки са на 3-то място. Варненци са 7-ми с 26 точки, а в следващия кръг приемат заемащия следващата позиция тим на Берое в директен сблъсък за място в първата половина на класирането.

Гостите първи създадоха опасно положение, но изстрел на Симеон Райков в 6-ата минута бе отразен от Йордан Господинов. Малко след това Мартин Камбуров овладя на гърди в наказателното поле на съперника, но не можа да нанесе удар. В 15-ата минута обаче "смърфовете" успяха да поведат в резултата. Дебютиралият днес в шампионатен мач Тижани Белаид центрира от корнер, а брат му Аймен бе най-съобразителен в наказателното поле и с глава направи 1:0. Интересното е, че двамата направиха абсолютно същата комбинация в мача с Витоша (Бистрица) за Купата на България (5:0), когато отново бранителят се разписа.

В 31-ата минута "моряците" бяха близо до изравняване, но Бакари не се възползва от открилата му се възможност. "Смърфовете" пък можеха да увеличат преднината си в самия край на първата част, но Йордан Тодоров не отправи точен удар след 40-метрово извеждащо подаване от страна на Аласан Н'Дайе.

В началните минути след подновяването на играта варненци осъщестивха натиск. Възможностите им за гол в тези минути обаче се изчерпаха с два неточни изстрела на Стенли Окоро. В 65-ата минута Еденилсон Бергонси не успя да засече центриране в наказателното поле.

Десет минути по-късно пловдивчани отвърнаха с далечен шут на Н'Дайе, но топката мина много над вратата на Георги Китанов.

В 78-ата минута "моряците" стигнаха до изравнително попадение, но то не бе зачетено заради засада. Райков намери Бакари в наказателното поле, но още преди нападателят да вкара топката във вратата страничният съдия бе вдигнал високо флага. Отсъждането му предизвика негодуванието на щаба на Черно море. До края варненци така и не стигнаха до ново положение за гол и си тръгнаха за Варна без спечелена точка.

снимка: plovdiv24.bg