Над 5 000 зрители изгледаха 57-то издание на традиционното състезание по мотокрос „Гран при Бобошево”. При отлична организация, чудесно подготвено трасе и прекрасно време 64-ма състезатели мериха сили в отделните класове. Специалистите останаха впечатлени от надпреварата и я определиха като „най-интересното и вълнуващо” състезание в последните десетилетия, което се провежда тук.
Тазгодишната проява бе посветена на Добромир Добрев-Дени, който по-рано през годината загуби живота си при инцидент по време на състезание в Румъния. Голяма част от участниците излязоха с фланелки с лика на Дени, а специалната награда за феърплей, носеща неговото име бе връчена на Явор Бошинкьов.
Както вече стана ясно, в началото на следващата седмица президентът на БФ Мотоциклетизъм Богдан Николов ще внесе официално документи, за да може тази надпревара да бъде вписана в Книгата на Гинес, като най-старото състезание по мотокрос в света. Събитието се провежда без прекъсване от 1956 година до сега, като и тази година традицията бе спазена всички призьори да получат специални бутилки с домашно червено вино, произведено в града. Този жест е запазен още от първото издание на състезанието. Лично кметът на Бобошево Крум Маринов връчи изтъчените подаръци на призьорите, а президентът на БФ Мотоциклетизъм Богдан Николов ги награди с купи и медали.
Ето и всички победители в отделните класове:
Клас МХ 65 cc.
Клас МХ 85 cc.
Клас МХ 2
Клас МХ 1
Клас МХ
Следващото събитие, което ще организира БФ Мотоциклетизъм е в средата на месец декември, когато в зала „Арена Армеец” ще се проведе поредното издание на шоуто „Нощта на скоковете”.
