Бордо превзе крепостта на Ница

Отборът на Бордо победи с 2:1 като гост Ница в мач от 12-ия кръг на Лига 1. По този начин жирондинците станаха първият отбор, който вкарва гол и побеждава "орлетата" на новия им стадион "Алианц Ривиера".

Резултатът бе открит от Грегори Сертич със страхотен далечен удар в средата на първата част. В началото на второто полувреме домакините получиха нов удар, след като вратарят им Давид Оспина получи контузия и трябваше да бъде заменен от 16-годишния Антони Мандреа. Скоро резултатът стана 2:0 в полза на Бордо. Людовик Обраняк бе оставен на стрелкова позиция в близост до границата на наказателното поле и изпълни специалитета си - точен удар в горния ъгъл на вратата. 15 минути преди края на мача Ница успя да намали след като Лукас Орбан събори резервата Алекси Босети в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Дарио Цвитанич и реализира. До края на мача Бордо успя да успокои темпото и държеше топката на дистанция от вратата си и така подпечата трите точки.

Успехът прати жирондинците на девета позиция със 17 точки. Толкова има и Ница, които обаче са с по-лоша голова разлика и са на 11-о място.