Нова победа на Лудогорец - "орлите" се разправиха в Бургас с 9 "акули" (видео)

Отборът на Лудогорец постигна нова победа в "А" група. Възпитаниците на Стойчо Стоев се наложиха с 2:0 като гост над Черноморец в мач от 15-ия кръг на елитния шампионат. Попаденията за шампиона на България вкараха Роман Безяк (41) и Вирджил Мисиджан (59).

Със спечелените три точки Лудогорец се изравни на върха в класирането с Литекс и продължава борбата за титлата. Срещата бе белязана и с два червени картона, получени от футболисти на домакините от Бургас.

Лудогорец не изигра срещата на познатото високо ниво, но въпреки това си тръгна заслужено с трите точки от морския град. Разликата в класите си каза думата, а освен това в днешната среща на висота бе стражът на "орлите" Владислав Стоянов, който бе безупречен в преценката и действията си.

Мачът стартира с инфарктно положение пред вратата на единствения ни участник в настоящия момент в Европа. В 12-ата минута Жуниор Кайсара направи груба грешка като изведе Маркиньо сам срещу Стоянов, който се хвърли в краката на противника и по този начин успя да предотврати гол в собствената си врата.

Секунди по-късно Роман Безяк не остана по-назад и направи сериозен пропуск. Марселиньо изведе своя съотборник очи в очи с Ник Дашев, но словенецът стреля право в тялото на стража и двете нули на светлинното табло са запазиха. В 41-ата минута Лудогорец все пак поведе.

Мисиджан проби и центрира отдясно, а Роман Безяк с глава от няколко метра опъна мрежата. В 45-ата минута "орлите" изпуснаха идеална възможност да удвоят резултата. Марселиньо изведе Иван Стоянов сам срещу вратаря, но бившият футболист на ЦСКА пропусна.

През вторите 45 минути Черноморец отново първи създаде голова ситуация. В 52-ата минута Милчо Ангелов отправи параболичен удар с глава, но Стоянов бе на мястото си и успя да избие в корнер.

В 59-ата минута шампионът на България ясно демонстрира, че е по-опитният отбор и въпреки че не надиграваше кой знае колко своя опонент, успя да си осигури комфортна преднина.

При изритана напред от Марселиньо топка, вратарят Дашев се сблъска със своя съотборник Филипов. Мисиджан се възползва от комичната ситуация и от 25 метра прати кълбото в опразнената врата за 0:2.

Малко след това задачата за възпитаниците на Димитър Димитров стана непосилна, тъй като "акулите" останаха с човек по-малко. Пехливанов получи втори жълт, респективно червен картон за грубо влизане срещу Марселиньо.

В 72-ата Иван Стоянов пропусна да се разпише на празна врата, след като Марселиньо му сложи топката на крака.

В самия край на двубоя Николай Павлов си изпусна нервите и съвсем логично получи директен червен картон. Футболистът влезе изключително грубо отзад в краката на Безяк и напусна принудително терена. Веднага след теслата Безяк бе заменен.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2