100 години ски спорт в България

Монако не пощади Лион (видео)

Монако победи с 2:1 Лион в мач от 11-ия кръг на Лига 1. По този начин монегаските се върнаха, поне временно - преди мача на Пари Сен Жермен срещу Сент Етиен, на върха на класирането.

Домакините поведоха с два гола преди почивката, след като Мунир Обади откри резултата след силен удар зад границата на наказателното поле, а след това Радамел Фалкао удвои. Колумбиецът получи дълъг пас от Жоао Моутиньо, който го изведе сам срещу Антони Лопеш и технично го прехвърли. В средата на втората част Бафетимби Гомис успя да намали за "хлапетата". Нападателят вкара с глава след центриране на Анри Бедимо. До края на мача и двата тима можеха да стигнат до ново попадение, но така или иначе трите точки отидоха при домакините.

Така Монако събра 25 точки - една над Пари Сен Жермен, но и мач повече. Лион пък се смъкна до непривичната 14-а позиция с 12 точки. "Хлапетата" вече пет мача нямат победа, а опасната зона е само на пет точки.