Безмилостният домакин Борусия (М) разкъса поредната жертва (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) записа пета поредна победа от пет мача на свой терен през сезона в Бундеслигата, след като разгроми Айнтрахт (Франкфурт) с 4:1. Това е трети успех с този резултат за тима на Лусиен Фавре, който се изкачи до четвърта позиция в класирането. Хуан Аранго откри головата фиеста на "Борусия-Парк" в 11-ата минута със запазената си марка - пряк-свободен удар с левачката. След само четири минути обаче гостите изравниха чрез Щефан Айгнер. При атаката имаше дузпа за "червено-черните", но съдията пусна авантаж и зачете гола. Домакините набързо възстановиха преднината си, след като в 18-ата минута Оскар Вендт заби ново красиво попадение с левия крак.

Борусия нанесе решителния си удар в средата на второто полувреме. Първо Патрик Херман беше точен за 3:1 в 60-ата минута, а след още 6 минути голмайсторът подаде на Рафаел, който заби топката в мрежата за четвърти път.

С тази загуба кризата в Айнтрахт се задълбочава, като отборът няма победа вече пети кръг и е близо до изпадащите.