Вдъхновен Лудогорец разпиля Любимец - словенски национал изригна с 4 гола (видео)

Отборът на Лудогорец разпиля Любимец с 5:1 в последния мач от 14-ия кръг на "А" група и по този начин се изравни с Литекс на върха в класирането. С четири попадения се отличи Роман Безяк (51, 56, 84, 88 ) и едно добави Себастиян Ернандес (48). Почетният гол за гостите бе дело на Орлин Орлинов (80).

Само няколко минути бяха нужни на шампиона на България да се настани трайно в половината на своя опонент и съвсем логично започна да създава напрежение пред вратата на гостите. В 3-ата минута Мишел Платини имаше възможност да се разпише след центриране на Йордан Минев, но ударът му с глава не намери целта.

В 21-ата минута последва нов пропуск. Даниел Абало се освободи технично от прекия си пазач и остана сам срещу вратаря, но стреля право в него и резултатът на светлинното табло остана непроменен. Десет минути по-късно топовен шут на Христо Златински срещна напречната греда.

Началото на головата фиеста стартира в 48-ата минута, когато Себастиян Ернандес успя да разпечата вратата на новака в елита. Шоко центрира към Роман Безяк, който свали топката към колумбиеца и той прати кълбото в левия ъгъл.

Оттук до края на срещата настъпи часът на Безяк. Три минути по-късно той донесе комфортна преднина на "орлите". Христо Златински изведе своя съотборник отляво, който преодоля защитник на Любимец и прати топката в мрежата.

Двете попадения вдъхнаха допълнителна доза увереност на футболистите на Стойчо Стоев, които започнаха още по-масирано да атакуват. Така се стигна до 56-ата минута, когато Безяк отново се развихри и окончателно сложи точка на интригата.

Иван Стоянов изведе технично нападателя на домакините, който с лекота преодоля стража на тима от град Любимец и резултатът набъбна на 3:0.

Футболистите на Красимир Мечев погледнаха по-смело към вратата на именития си съперник чак в 75-ата минута, когато Орлин Орлинов можеше да отбележи. Бившият футболист на ЦСКА се възползва от грешка в защитата на домакините и успя да отнеме топката. Нападателят излъга Козмин Моци и отправи изстрел, който профуча на сантиметри от десния стълб.

Все пак в 80-ата минута влезлият като резерва Орлинов успя да се възползва от груба грешка на Моци и след като му отне кълбото с точен удар не остави шанс на Иван Чворович. Четири минути по-късто ситуацията се повтори, само че пред вратата на Любимец. Бранител на гостите тръгна да лъже, но топката му бе отнета от Безяк, който без подготовка с прецизен удар препарира стража Вълков, записвайки хеттрик.

В самия край на двубоя словенецът за четвърти път се развихри и отбеляза нов гол. Фабио Ешпиньо изведе майсторски Ернандес по дясното клило. Колумбиецът центрира към Безяк, който стреля с едно докосване и опъна мрежата. Голът падна и с помощта на стража на гостите, който не се намеси по най-добрия начин.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЮБИМЕЦ 5:1