Брилянтен гол в 24-та секунда спря възхода на ЦСКА - Локо Пд на върха в "А" група (видео)

След брилянтен гол на Крис Гади още в 24-та секунда Локомотив (Пловдив) би с 1:0 ЦСКА и по този начин прекъсна серията от шест поредни победи на червените в първенството.

Успехът изравни смърфовете по точки с лидерите в "А" група Литекс и Лудогорец, докато армейците се смъкнаха четвъртото.

Срещтата бе интересна, динамична и с много битка по целия терен, което се понрави на феновете на двата отбора, изпълнили почти до краен предел стадиона в парк "Лаута".

Мачът започна шокиращо за гостите от София, които получиха гол още в 24-та секунда. Тогава Станислав Маламов свали топката към Крис Гади, който без забавяне и след страхотен диагонален фалцов удар с десния крак препарира Черни.

Минута по-късно пред червените се откри възможност да изравнят, когато Марсиньо бе изведен отдясно зад отбраната на смърфовете, но се забави и позволи топката да му бъде отнета от настигнал го бранител.

В 13-та минута Милисавлевич преодоля по великолепен начин двама футболисти на пловдивчани по лявото крило и нахлу мощно в наказателното поле, но сбърка при последния пас.

В тази част на мача играта бе двуостра, с неспирни атаки и към двете врати, и бе цяло чудо, че до почивката не падна нов гол.

В 34-та минута ЦСКА пропиля отлична възможност да изравни. Емил Гъргоров центрира отляво, Господинов изби топката, която попадна на главата на Милисавлевич, но сърбинът не уцели празната врата.

Три минути по-късно Локомотив за малко да вкара второ попадение след грешка на Черни, който свали топката в краката на Гади, но шутът на крилото бе блокиран от бранителите в червено.

В 45-та минута домакините организираха поредна добра контраатака, след която  Дани Кики бе изпуснат по лявото крило, но за късмет на червените не успя да подаде към оставения абсолютно непокрит Мартин Камбуров, намиращ се на 7-8 метра фронтално срещу армейската врата.

След почивката Локомотив предпочете да се прибере в своята половина, но организираше бързи контраатаки при всяка открила им се възможност.

В 54-та минута опасен шут на Дани Кики мина покрай десния страничен стълб на Черни. След час игра Гъргоров намери добре Тодор Янчев пред наказателното поле на черно-белите, но шутът на опитния футболист бе неточен.

Постепенно домакините успяха да отбият натиска на ЦСКА, който започна да разчита единствено на центрирания от всички части на терена. Към края на срещата наставникът на гостите Стойчо Младенов пусна в игра централните нападатели Кировски и Морейра, но оголи центъра на терена и на няколко пъти само лошите отигравания на Здравко Лазаров предпазиха червените от сериозни неприятности.

снимка: Емона Цончева, Sportal.bg