Арис загуби баскетболното дерби срещу ПАОК, Везенков завърши с 4 точки

Българинът Александър Везенков отбеляза 4 точки и не успя да помогне на Арис да избегне поражението от гостуващия ПАОК със 75:79 след продължение (20:17, 18:13, 13:24, 17:14, 7:11) в дербито на Солун от втория кръг на гръцкото баскетболно първенство. Редовното време завърши 68:68, а двубоят се игра пред 6 хиляди зрители в зала "Ник Галис". Домакините имаха аванс от 38:28 малко преди почивката, която дойде при 38:30. Те обаче позволиха на съперника да стигне до обрат след серия от 11 безответни точки в началото на третата четвърт. Двубоят продължи оспорвано, а Арис все пак успя да стигне до аванс от 68:65 в последната минута, но 26 секунди преди сирената Ди Джей Купър изравни с тройка. Андонис Асимакопулос можеше да донесе победата на домакините в края, но пропусна от дистанция при последната стрелба в редовното време.

В продълженията ПАОК показа по-здрави нерви и стигна до втория си успех от началото на сезона. Михалис Пелеканос беше най-резултатен за Арис с 19 точки, а Йоанис Атинеу се отличи със 17 точки, но отборът допусна първо поражение в кампанията. Йоргос Богрис завърши с 21 точки и 8 борби за ПАОК, а Купър добави 15.