Манчестър Юнайтед се препъна в Саутхамптън (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед стигна само до равенство 1:1 на своя стадион "Олд Трафорд" срещу Саутхамптън в мач от 8-ия кръг на английската Висша лига. Холандският нападател Робин ван Перси откри резултата в 26-ата минута, но минута преди края Деян Ловрен попари домакините.

В 10-ата минута Ван Перси опита нещо много красиво и нестандратно, но атрактивният му удар от въздуха не намери очертанията на вратата на "светците". В 24-ата минута пред Пабло Освалдо се откри добър шанс да порази вратата на Давид де Хеа, но ударът му бе твърде слаб и не затрудни испанския страж.

В 26-ата минута "червените дяволи" откриха резултата. Младата надежда Аднан Янузай, който днес подписа нов договор с Манчестър Юнайтед, изведе Уейн Рууни сам срещу вратаря Артур Боруц, полският страж изби удара на нападателя, но топката попадна във Ван Перси, който я насочи в мрежата.

Две минути след гола Рууни отново застраши вратата на "светците", но нямаше късмет и уцели напречната греда.

Четвърт час след началото на второто полувреме Рууни изпрати топката в мрежата, но пък бе отсъдена засада и попадението не бе зачетено. В 63-ата минута Ван Перси бе много близо до втори гол, но уцели греда с глава, а ударът на Луиш Нани при добавката бе блокиран. Секунди след това Янузай изстреля бомба към вратата на Боруц от доста сериозно разстояние, но полякът успя да избие.

В 86-ата минута Натаниел Клайн нахлу в наказателното поле и стреля, но ударът му бе спасен от Де Хеа.

Три минути по-късно обаче гостите успяха да изравнят резултата. След центриране от ъглов удар защитникът Деян Ловрен успя да достигне пръв до топката и да я насочи в мрежата зад Де Хеа.

"Червените дяволи" нямаха време да реагират, въпреки че реферът даде 5-минутно продължение, и "светците" си тръгват с точка от "Театъра на мечтите".

Тимът на Дейвид Мойс е осми в класирането след този хикс с 11 точки, докато Саутхамптън е четвърти с 15.