Буфон спря Италия в дербито, огън и бой на "Сан Сиро" (видео)

Италия и Хърватия не излъчиха победител в дербито на група "Н" от квалификациите за Евро 2016. Срещата в Милано завърши 1:1, като тя ще запомни най-вече с безредиците по трибуните. През втората част мачът бе прекъснат за 10 минути заради канонада от димки и бомбички, дошли от агитката на гостите. Малко след това бе запелен и огън на трибуните на "Сан Сиро", последва намеса на полицията, което доведе до бой в сектора с фенове на "ватрените". Попаденията в срещата реализираха Антонио Кандрева и Иван Перишич.

Наставникът на "Скуадра адзура" Антонио Конте заложи на любимата си схема 3-5-2, като атаката на домакините се водеше от Симоне Дзадза и Чиро Имобиле. От другата страна Нико Ковач бе подредил своите в 4-2-3-1, като зад тарана Марио Манджукич действаше Иван Ракитич, а по крилата защитата на Италия тормозеха Иван Перишич и Ивица Олич.

В 11-ата минута Кандрева получи пас от Дзадза на границата на наказателното поле и с премерен удар опъна мрежата на вратата на Даниел Субашич. Твърде скоро след това вратарската икона Джанлуиджи Буфон сбърка фатално при диагонален удар на Перишич. Топката мина под плонжа на СуперДжиджи, което доведе нещата до 1:1.

Резултатът се запази до края, като още преди почивката мачът бе прекъснат за кратко заради факли, хвърлени на терена. След почивката се стигна до по-сериозни ексцесии, което накара "адзурите" да се приберат в съблекалнята, а след десетина минути реферът Бьорн Куйперс поднови играта. В последните минути влезлият като резерва Стефан Ел Шаарауи създаде няколко опасности пред вратата на Хърватия, а веднъж удар на хърватски нападател профуча покрай страничната греда на италианската врата.

След равенството съперниците остават на първите две места в групата с актив от 10 точки, като бронзовите медалисти от Мондиал'98 са с по-добра голова разлика спрямо състава на Конте. На трето място е Норвегия с 9 точки, а България е четвърта с 4.