Норвегия би в Баку, дръпна още на България (видео)

Отборът на Норвегия записа минимална победа с 1:0 при гостуването си в Баку на Азербайджан. Трите точки за скандинавците донесе Хаавард Нордтвайт с гол в 25-ата минута. Халфът на Борусия (Мьонхенгладбах) се разписа с глава в близкия ъгъл след корнер. Попадението на Нордтвайт се оказа достатъчно за норвежката победа, а още на няколко пъти гостите можеха да отбележат попадение.

В началото на второто полувреме вратарят на Азербайджан Салахат Агаев спаси удар от близка дистанция, а секунди по-късно отбраната на домакините изчисти топката от голлинията. С успеха днес Норвегия събира актив от 9 точки и временно се изравнява на върха с лидерите в групата Хърватия и Италия, които играят по-късно по между си в Милано. България остава с три точки, като футболистите на Любослав Пенев задължително трябва да спечелят домакинството си на Малта тази вечер.