Златан се завърна с гол, но Швеция се размина с победата в Подгорица (видео)

Черна гора и Швеция не успяха да се победят, завършвайки при резултат 1:1 сблъсъка си в Подгорица. Благодарение на точката скандинавците се изкачиха на второ място във временното класиране на Група "G" за Евро 2016. Голямата звезда на "тре крунур" Златан Ибрахимович (9') откри резултата, а Стеван Йоветич изравни от дузпа десет минути преди края.

Двубоят започна перфектно за гостите, които още в деветата минута поведоха в резултата. Ибрахимович свали с глава едно центриране, Зарко Томашевич опита да изчисти, топката рикошира в Зенгин и се върна към нападателя, който от границата на малкото наказателно поле я прати във вратата на Божович. Малко след това Йоветич засече с глава центриране от корнер, но Исаксон спаси. До почивката Ибра имаше още две възможности, но изстрелите му бяха неточни. Чернорорците пък се опитваха да изненадат гостите от статични положения, но това така и не им носеше успех.

През втората част Йоветич бе близо до това да изравни, а удар на Ибрахимович от фаул срещна гредата.

В 77-ата минута Марко Баша пропусна да намери рамката на вратата от около един метър. Три минути по-късно Черна гора стигна до заветния гол, след като Йоветич бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Зенгин.

В добавеното време Албин Екдал вкара красив гол във вратата на Божович, но попадението бе отменено заради спорно нарушение на друг играч на гостите.

Швеция е на второ място във временното класиране на четири точки зад лидера Австрия. Русия и Черна гора заемат трето и четвърто място с по пет точки.

ЧЕРНА ГОРА - ШВЕЦИЯ 1:1

0:1 Ибрахимович (9')
1:1 Йоветич (80'- дузпа)