Хеттрик на Ярмоленко остави Украйна на върха (видео)

С хеттрик на Андрий Ярмоленко Украйна разгроми Люксембург с 3:0 и запази лидерската си позиция в група "С" на евроквалификациите. Звездата на Динамо (Киев) откри резуктата в 33-ата минута, а с два бързи гола след почивката сложи край на интригата.

По този начин украинците събраха 9 точки, колкото има и тимът на Словакия. Словаците обаче гостуват на Македония в Скопие и могат да увеличат актива си.

Ярмоленко даде аванс на гостите, след като се озова сам срещу вратаря на Люксембург и спокойно насочи топката в мрежата. В началото на второто полувреме гостите стигнаха до втори гол, като този път Ярмоленко наказа грешка на домакините в изнасянето на топката и простреля Жунер. В 56-ата минута халфът на Украйна получи пас от Сидорчук и за трети път се разписа във вратата на домакините.

ЛЮКСЕМБУРГ - УКРАЙНА 0:3
0:1 Ярмоленко (33)
0:2 Ярмоленко (53)
0:3 Ярмоленко (56)