ПФК Бургас с инфарктно равенство

Отборът на ПФК Бургас пропусна да победи гостите от Локомотив (Мездра) в мач от XIII кръг на „Б” група. Домакините бяха по-активният тим през всичките 90 минути, но малшансът им попречи да вземат трите точки. Противно на логиката, те дори можеха да загубят, след като в 90-ата минута изоставаха с 1:2. Попаденията отбелязаха Пл. Димитров (58 мин.) и Петър Патев (90 мин.) за ПФК Бургас.

За Локомотив (Мездра) точни бяха Цветков (53 мин.) и Павлов (85 мин.).
Още във 2-ата минута вратарят на гостите трябваше да се намесва след далечен удар на Мечев. Три минути по-късно Симеон Мечев бе повален в наказателното поле на гостите, но главният съдия не отсъди дузпа. В 8-ата минута Мирослав Радев центрира отдясно, Любенов засече с глава, но стражът на Локомотив изби от голлинията.

В 18-ата минута Симеон Мечев изпълни прекрасно свободен удар, но отново вратарят на гостите се намеси решително и изби в корнер. В 25-ата минута ново страхотно изпълнение на Мечев мина на сантиметри от страничната греда. Топката рикошира в стената и съдията посочи ъглов удар. При последвалото му изпълнение Любенов засече с глава, но кълбото се отклони в напречната греда. Минутка по-късно, отново след изпълнение на корнер, Радев стреля с глава, но топката мина до дясната греда.

В 33-ата минута Шмедин напредна отдясно, центрира успоредно на голлинията, но ударът на Любенов бе избит в ъглов удар.

Втората част започна отново с натиск на Бургас. Противно на логиката гостите откриха резултата, след като в 53-ата минута Цветков се възползва от неразбирателство в „синята” защита. Домакините реагираха светкавично и само 5 минути по-късно Пламен Димитров с глава изравни резултата.

Последва мощен домакински натиск, но отлични изяви на стража на гостите запазиха равенството до 85-ата минута. Тогава играчите на Локомотив направиха контраатака и Павлов реализира за 1:2. До края на срещата бургазлии хвърлиха всички сили в атака. Натискът им даде резултат в 4-ата минута на даденото от съдията продължение. Мечев центрира от ъглов удар и Петър Патев засече с глава за крайното 2:2.

Състав на ПФК Бургас: 1. Янко Георгиев, 11. Даниел Шмедин, 3. Петър Патев, 20. Юри Иванов, 2. Тодор Гочев, 10. Мирослав Радев, 22. Цветомир Цонков, 16. Пламен Димитров (70’ – 21. Живко Хаджиев), 23. Борислав Борисов (56’ – 9. Г. Станчев), 4. Симеон Мечев, 7. Любомир Любенов

Резерви: 44. Георги Стоянов,  5. Стоян Калпаклиев, 99. Слави Костенски, 6. Стоян Мантаров, 21. Живко Димитров, 9. Георги Станчев, 19. Ахмед Ахмедов