Разгром за Янтра (Габрово) в Левски (резултати и голмайстори от Северозападната "В" група)

Тежка загуба с 1:4 понесе габровския Янтра при гостуването си в Левски на едноименния тим в мач от 12-ия кръг на Северозападната "В" група. Очакванията, че този двубой ще е дербито на „средняците“ в групата, които имат апетити за по-добро класиране се оправдаха. Двата отбора изиграха много напрегнат и оспорван мач. Домакините обаче успяха да си вкарат положенията, докато съперникът им профука своите.

Победата за левскарите осигуриха централен защитник и таран. Между 20-а и 30-а минута Ивайло Върбанов и Станислав Краев се разписаха по веднъж. Малко след това Миро Косев намали пасива на габровлии – 2:1. Секунди преди съдията Станислав Стефанов да оповести края на първата част Върбанов вкара за 3:1. Всичко приклюйчи в 60-ата минута, когато централният нападател Краев фиксира крайното 4:1 за Левски.

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – XII кръг

Ботев (Козлодуй) - Ком (Берковица)   0:2
0:1-Гоцов-62 мин, 0:2-Добричков-82 мин.

Левски (Левски) - Янтра (Габрово)   4:1
1:0-Върбанов-20 мин, 2:0-Краев-30 мин, 2:1-Косев-38 мин, 3:1-Върбанов-44 мин, 4:1-Краев-60 мин.

Академик (Свищов) - Ботев (Луковит)   5:0
1:0-Русев-8 мин, 2:0-Денчев-23 мин, 3:0-Русев-42 мин, 5:0-Тафраджийски-72, 85 мин.

Етър (Велико Търново) - Видима-Раковски (Севлиево)   3:1
1:0-Николай Петров-23 мин, 2:0-Николаев-40 мин. /дузпа/, 3:0-Байдаков-62 мин, 3:1-Илиев-68 мин. /дузпа/.

Партизан (Червен бряг) - Павликени (Павликени)   3:1

1:0-Лазаров-2 мин, 2:0-Петров-5 мин, 2:1-Кушев-82 мин, 3:1-Лазаров-89 мин.

Ситомир (Никопол) - Ювентус (Малчика)   2:4

0:1-Дюлгеров-7 мин. /дузпа/, 0:2-Герашки-32 мин, 0:3-Захаринов-52 мин, 1:3-Младенов-74 мин, 1:4-Генков-88 мин, 2:4-Филипов-89 мин.

Бдин (Видин) - Спартак (Плевен)   2:0

1:0-Ивайло Иванов-4 мин, 2:0-Тодоров-12 мин.

Северозападна В АФГ – голмайстори – XII кръг

13 – Цветомир Тодоров – Бдин (Видин);
12 – Стефан Христов – Спартак (Плевен);
11 – Пламен Кожухаров – Янтра (Габрово);
8 – Иван Петков – Етър (Велико Търново), Альоша Илиев – Видима-Раковски (Севлиево), Милен Тонев – Ботев (Луковит);
7 – Десислав Русев – Академик (Свищов)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!