Черно море си осигури комфортен аванс срещу Славия

Отборът на Черно море надви Славия с 2:0 в първа среща от 1/8-финалите за Купата на България. Стенио дос Сантос отбеляза в добавеното време на първата част, а Бекир Расим удвои в 62-ата минута.

Мачът започна с равностойна игра, а първите две възможности за гол се откриха пред варненци. В 15-ата минута удар на Живко Петков бе блокиран, а три минути по-късно отново нападателят стреля, но Димитър Пиргов изчисти пред самата голлиния.

Последва сериозен натиск на домакините, които изпълниха шест ъглови удара само до 35-ата минута, но "бялата" отбрана се справяше с центриранията. В 38-ата минута футболистите на Черно море успяха да стигнат до гол чрез Матиас Курьор, но попадението не бе зачетено заради засада.

Дълбоко в добавеното време на първата част "моряците" все пак поведоха в резултата, след като Стенио бе най-съобразителен пред вратата на Георги Петков.

След почивката варненци се ориентираха към игра на контраатака и това можеше да им донесе успех в 51-ата минута, но резервата Мирослав Манолов не намери най-доброто развитие на акцията и пропиля добрата възможност.

В 62-ата минута домакините отново не оставиха съмнение, че са по-силният тим на "Тича" днес и поведоха с 2:0. Автор на попадението стана Расим, който се разписа с помощта на гредата.

Малко след това Марчин Бургхард можеше да направи преднината на Черно море още по-внушителна, но стреля в тялото на резервата Емил Петров, заменил Петков на полувремето.

Едва в 72-ата минута столичани направиха плах опит да застрашат Илко Пиргов, но шутът на Мичел Бургзорг бе твърде слаб.

До края на срещата Бургхард направи още два пропуска, което накара домакините да съжаляват, че няма да пътуват с още по-убедителна преднина за реванша в София, който е насрочен за 3 декември.

ЧЕРНО МОРЕ - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Стенио (45+4)
2:0 Расим (62)

ЧЕРНО МОРЕ:  Илко Пиргов, Сашо Александров, Живко Атанасов, Михаил Венков, Марк Клок, Стенио, Марчин Бургхард, Бекир Расим (88-Мартин Костадинов), Димо Атанасов, Матиас Курьор (61-Иван Коконов), Живко Петков (46-Мирослав Манолов)

СЛАВИЯ: Георги Петков (46-Емил Петров), Димитър Пиргов, Фернандер Касаи, Кире Ристевски, Диего Фераресо, Костадин Дяков, Мичел Бургзорг (79-Чавдар Янков), Иван Вълчанов, Жереми Манзоро, Радослав Василев, Мишел Платини

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Клок (ЧМ); Бургзорг (С)
СЪДИЯ: Георги Йорданов
СТАДИОН: "Тича"