Фамозен обрат изравни Севиля с Барса (видео)

Отборът на Севиля постигна много сладка победа срещу гостуващия Виляреал, след като две минути преди края на редовното време изоставаше в резултата. С попадения на Денис Суарес и Карлос Бака обаче севилци спечелиха с 2:1 и излязоха на второ място във временното класиране на Примера дивисион, изпреварвайки Реал Мадрид и изравнявайки се по точки с лидера Барселона.

Съперниците изиграха равностойно първо полувреме, в което по-добрите положения все пак бяха създадени от домакините. В 20-ата минута Жерард Деулофеу завъртя коварно топката от корнер и тя се отби от гредата. Най-добрата атака на Виляреал до почивката пък завърши с пропуск на Икечукву Уче, който не можа да преодолее вратаря Бето.

Нигериецът изпусна нова шанс в началото на втората част, когато "жълтата подводница" изнесе играта в по-предни позиции. В 79-ата минута резервата Кани пусна хитър пас към Лусиано Вието и той много технично насочи топката под гредата.

Виляреал удържа преднината си почти до края на мача, но финалният щурм на Севиля даде резултат. Първо преотстъпеният от Барселона Денис Суарес изравни с прецизен диагонален изстрел в 88-ата минута, а в добавеното време Джовани дос Сантос загуби топката от Беноа Тремулинас, след което го фаулира в наказателното поле. Карлос Бака хладнокръвно реализира дузпата и донесе изстраданата победа на домакините.

Това беше първа загуба за Виляреал в последните 7 гостувания на тима, а в същото време Севиля не познава вкуса на поражението на своя "Рамон Санчес" Писхуан вече в 13 поредни двубоя.