ЦСКА лети към титлата след нов разгром над Левски (видео+галерии)

Отборът на ЦСКА лети към своята 32-а титла на България след историческия си шест пореден успех над Левски във вечното дерби от 13-ия кръг на “А” група. “Червените” този път разбиха “сините” с 3:0 след попадения на Тони Силва (23), Сержиу Буш (45) и Борис Галчев (85) и вече имат преднина от 11 точки срещу вековния си съперник.

Кошмарът на 26-кратните шампиони Стойчо Младенов пък записа седми пореден успех в дербито за първенство, като ЦСКА е допуснал само едно попадение във вратата си в тези сблъсъци. Специалистът постига и трети успех с 3:0 над “сините”, като втория бе точно преди година, когато започна историческата и най-дълга до този момент серия от шест победи за тима от "Българска армия".

Успехът е общо 10-и в първенството през този сезон и пети поред за ЦСКА, като тима има най-добрата атака с 29 гола и най-добрата защита с шест допуснати попадения и заслужено е на върха.

На заснежения терен Стойчо Младенов имаше желание срещата да не се играе час преди двубоя, а да се отложи за утре, докато Георги Иванов предпочиташе това да се случи. Накрая рефера Ивайло Стоянов реши мач да има.

Феновете на Левски по време на дербито “100 години пазител на София” с голям ултрас, чийто очи бяха светещи факли, заобиколени от цветовете синьо, бяло и жълто бе хореографията на Сектор”Б”

Със 75-метров транспарант: “Без ЦСКА не мога и миг да живея” и огромно сърце във футболна топка с червен фон бе хореографията на Сектор “Г”.

Феновете на ЦСКА по време на дербито В 7-ата минута снежна топка, хвърлена от Сектор "А", удари Стойчо Младенов, който се строполи на земята и последва меле между двете скамейки. Наставникът получи медицинска помощ в тунела, след което се върна на мястото си. Срещата бе прекратена за три минути.

В 19-ата минута Левски пропусна да вкара. Удар на Педро от малък ъгъл бе спасен от Якуб Дивиш, след което Василев парира шут на Бедоя от няколко метра.

Левски - ЦСКА 0:2 - част II Аниете искаше дузпа малко по-късно, но без да пада в наказателното поле. При следващата атака Силва прати топката в мрежата на "сините". Първо Буш бе изпуснат сам срещу Пламен Илиев, който парира неговия удар, но при добавката на празна врата Силва даде преднина.

Последваха няколко удара на "сините", а Буш имаш възможност за "червените".

Последните минути на първата част Дивиш спаси нов удар отблизо на Аниете, след което парира Бедоя, който излезе срещу него.

ЦСКА отново разгроми Левски с 3:0 - част I Минута преди края на четириминутното продължение Левски отново заспаха и с колективна грешка допуснаха втори гол. Първо Владимир Гаджев, Антонио Аниете и Луис Педро не се разбраха в атака, след което Георги Сърмов пусна покрай себе си Венцислав Василев, който пък напредна мощно през центъра и с отлично подаване изведе Буш. Румънецът надбяга Пламен Крумов и преодоля на скорост излезлия да го пресрещне Илиев, за да направи 0:2.

Левски - ЦСКА 0:2 - част II Втората част започна с една промяна при “червените” - Галчев замени Жуан Фелипе и нова хореография от ентусиазирания до краен предел сектор на “армейците”.

Нов 75-метров транспарант на английски: Eat, sleep, Cska, Repeat (яж, спи, ЦСКА, повтори) и множество знамена в червено и бяло изпълниха “Г” сектор.

Двата тима имаха по една опасност, след което Мирослав Иванов замени Педро.

ЦСКА отново разгроми Левски с 3:0 - част I Илиев спаси удар на Маркиньос, а след това нямаше играч на ЦСКА да довкара върнатата от Буш топка. Левски водеше играта, но нямаше идея как да стигне до гол. Играчите на Гонзо имаха няколко удара, които минаха встрани от вратата.Божидар Краев, Валери Домовчийски и Еденилсон Бергонси също се появиха на терена.

Всяка следваща минута силите на "сините" намаляваха, а "червените" на контраатака се възползваха от неадекватния си в защита съперник.

Левски - ЦСКА 0:2 - част II Това стана пет минути преди края след светкавична контра, която бе завършена от Борис Галчев. Резервата наниза трети гол и нокаутира окончателно играчите в синьо след подаване на Буш.

Феновете на Левски по време на дербито Това вбеси агитката на Левски, като около 600 фенове нахлуха на пистата пред Б сектор за няколко минути, но не последваха сблъсъци с полиция и след пет минути се прибраха в своя сектор.

Радостта на ЦСКА след шестата поредна победа над Левски До края "сините" натиснаха за почетен гол, но нямаха късмет и записаха шестото си поредно поражение. Това бе 49-и успех в 137 мача в "А" група за "червените" срещу 52 на на "сините". Попадението на Галчев бе 190-о за "армейците", които изравниха головата разлика и двата тима имат по 190 отбелязани и допуснати гола в мачовете си за първенство.