Без Бербатов Монако не срещна проблеми с Евиан

Отборът на Монако победи с 2:0 Евиан Тонон-Гайяр в мач от десетия кръг на Лига 1. Българинът Димитър Бербатов не игра в мача, тъй като изтърпява наказание за натрупани картони, а освен това все още не е напълно възстановен от травмата в глезена си.

За сметка на това дебют за монегаските направи Ласина Траоре. Нападателят дойде на "Луи II" преди година от Анжи (Махачкала), но веднага бе даден под наем в Евертън.

Именно Траоре изработи дузпа за тима си още във втората минута на мача. При един двубой с Оливие Сорлен в наказателното поле халфът на Евиан игра с ръка и арбитърът посочи бялата точка. Зад топката застана Жоао Моутиньо и откри. В 71-ата минута падна и вторият гол в мача. Вратарят на гостите Йеспер Хансен направи груба грешка, след като позволи една тупкаща топка да го прехвърли и за Яник Ферейра Караско не остана друго освен да удвои на празна врата.

С победата си днес Монако събра 14 точки и се намира на 11-а позиция в класирането. Евиан пък има десет и е на 17-о място.