Мартин Камбуров отново кошмар за Левски (видео+галерия)

Легендарният голмайстор на Локомотив (Пловдив) Мартин Камбуров отново се превърна в кошмар за Левски. Голаджията посоки “сините” с гол в 93-ата минута за крайното 1:1, като попречи на столичани да стигна до успеха на “Лаута”. Капитанът на “смърфовете” се разписа буквално секунди преди последния съдийски сигнал на Николай Йорданов дал триминутно продължение.

Преди това Мигел Бедоя бе точен в края на първата част в 42-ата минута. Именно испанеца пропусна да реши двубоя сам срещу Йордан Господинов в 72-ата минута.

На почивката най-голямата легенда на "бяло-черните" Христо Бонев награди Камбуров за неговия гол № 100 за клуба, а той в края на срещата със своето 101 попадение за Локомотив взриви около 4000 фенове по трибуните.

Голмайсторът на "А" група записа своя 11-и гол във вратата на столичани, като е на четири от рекорда на Петър Жеков (15).
Домакините заложиха на същата единайсеторка, която победи Литекс с 2:0. В състава на гостите Радослав Цонев зае мястото на наказания Владимир Гаджев, а Роман Прохазка бе на дясното крило, където в мача с Марек бе Божидар Краев.
Столичани играха с жълто-червения си юбилеен екип за първи път далеч от "Герена" в мач от "А" група.
Пърата опасност в мача бе за гостите в 34-ата минута Господинов със страхотен рефлекс запази вратата си. Той спаси удар на Пламен Крумов след центриране от корнер.

Осем минути по-късно обаче Господинов нямаше какво да направи. Крумов центрира отдясно по земята, Аниете овладя топката, след което с пета подаде на Бедоя, който от няколко метра вкара своя трети гол в първенството и зарадва над 1000 фенове на тима.

В 50-ата минута голова атака на столичани бе спряна от несъществуваща засада. Последва пропуск на Педро, който действа егоистично.
Хореография в жълто и синьо издигнаха феновете на гостите
, а в 55-ата минута първият помощник Драгомир Милев спря втора голова атака на Аниете заради засада, която нямаше. Испанецът реагира бурно и получи картон.
Стефан Велев пък в 60-ата минута смени Цонев. Дани Кики пък замени Благой Наков. След една пропиляна една възможност от Аниете в 70-ата минута Краев замени Педро.
В 73-ата минута Бедоя пропусна да вкара втори гол, след като останал очи в очи с Господинов пробва да прехвърли вратаря, който изби в ъглов удар. При последвалата контраатака "смърфовете" създадоха смут в защитата на Илиев, но до удар не се стигна.
Удар на Аниете мина встрани от вратата, след което страничният рефер Милев спря трета голова атака на Левски поради несъществуваща засада. В 79-ата минута след грешка на столичани последва светкавична контраатака, но в последния момент Бедоя изби в ъглов удар.
Домакините нямаха чисто положение през всичките 90 минути, но в 93-ата стигнаха до равенството. Пламен Крумов с глава свали топката на Камбуров при опита си да избие. Капитанът на “бяло-черните” овладя топката, преодоля Георги Сърмов и от 12 метра прати топката в мрежата между четири бранители и Пламен Илиев.
Това бе третото равенство на Левски и второ поред, което отдалечи тима от първите места преди дербито с лидера ЦСКА другата събота. “Смърфовете” пък записаха четири точки срещу Литекс и Левски в последните две домакинства и с актив от 10 точки на са 9-то място. “Сините” с 21 пък са четвърти, след като прекъснаха серията си от три поредни победи на “Лаута”.
Равенството е 18-то от 56 срещи между двата тима в Пловдив, като при същия резултат завърши и първата среща на "Георги Аспарухов" в старта на сезона.

ЛОКО ПД - ЛЕВСКИ 1:1

0:1 Бедоя (42)
1:1 Камбуров (93)