Десет от Севиля се пребориха за точка в Риека (видео)

Носителят на трофея в Лига Европа Севиля се пребори само за точка в гостуването си на Риека от група "G". Испанският тим се добра до равенство 2:2 с късен гол на Стефан Мбиа в добавеното време след като бе останал с 10 човека на терена. Преди това  Яго Аспас даде преднина на гостите в 26-ата минута, но хърватите направиха пълен обрат с попадения на Андрей Крамарич в 53-ата от дузпа и на Зоран Квръжич в 68-ата минута. Севиля игра с човек по-малко от 53-ата минута, когато Тимоти Колоджешак  извърши нарушението за дузпата за домакините и бе изгонен.

Срещата вървеше сравнително равностойно до 26-ата минута, когато груба грешка в защитата на Риека буквално подари гол на съперника. Гостите изпълниха дълъг тъч в наказателното поле, където защитник вместо да изчисти, подари топката на Яго Аспас, за когото не бе особено трудно да отбележи от близо за 0:1.

В 52-ата минута обаче Тимоти Колоджешак събори откъсващия се Андрей Крамарич за дузпа и получи директен червен картон от съдията. Потърпевшият Крамарич пък застана зад бялата точка и бе точен за 1:1.

Това вдъхнови домакините, които се хвърлиха в атака и след няколко пропуска в 68-ата минута Крамарич бе изведен на скорост в наказателнот поле, той върна на дузпата за Квръжич, който някак успя да насочи кълбото в мрежата за 2:1.

След това играчите на хърватския тим имаха шанс да довършат съперника с трети гол, но не се възползваха и в крайна сметка бяха наказани. В 91-ата минута Мбиа получи чудесно центриране в наказателното поле и от воле засече кълбото в мрежата за крайното 2:2.

Така Севиля продължава да води в класирането в групата с 4 точки, докато Риека пропусна да запише първата си победа и остава на дъното с 1 точка.