Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:3

Лил разбра какво е загуба в Ница

Отборът на Ница нанесе първа загуба на Лил от началото на новия шампионат в Лига 1. В мача помежду си от седмия кръг на френското първенство "орлетата" победиха с минималното 1:0. Автор на единственото попадение бе бившият футболист на "кучетата" Матийо Бодмер. Халфът се разписа малко преди почивката, когато засече с глава центриране от корнер на Валентен Ейсерик.

След загубата си днес Лил остава на четвърта позиция в подреждането с актив от 12 точки. Днешният гол на Бодмер бе едва второто попадение във вратата на Винсент Ениеама от началото на сезона. Ница от своя страна има десет точки и заема 12-о място.

Евиан Тонон-Гайяр пък записа първа победа, след като надигра с 2:1 Ланс. Тимът от Савоя поведе с два гола до почивката, дело на Даниел Вас и Джонатан Менса, а след това гостите намалиха чрез Йоан Тузгар, но за повече нямаха сили. Въпреки успеха днес Евиан остава на последно място в подреждането с едва четири точки. Ланс има три повече и е на 15-а позиция.

Метц постигна победа с 1:0 при визитата си на Гинган, след като Гаетан Бусман се разписа в средата на първото полувреме. В края на мача тимът от Източна Франция остана с човек по-малко, след като Йени Н'Гбакото получи втори жълт картон, но до промяна в резултата не се стигна. Така Метц заема шесто място в подреждането с 11 точки. Гинган пък е предпоследен с шест.

Бастия успя да спаси точка при домакинството си на Нант, след като вратарят на тима Алфонс Ареола отрази дузпа, бита от Шахер Алхадур малко преди почивката. За нарушението Яник Каюзак полчи и червен картон, но въпреки това корсиканците съумяха да запазят резултата 0:0. Нант е седми с 11 точки, докато Бастия е на 16-о място със седем.