Ботев (Пд) сгази Локо (Мездра) и е в следващия кръг

Отборът на Ботев (Пловдив) не срещна проблем срещу Локомотив (Мездра) и спечели с 4:0 като гост в срещата от 1/16-финалите за Купата на България. Головете вкараха Иван Цветков (58'), Мариян Огнянов (70'), Александър Колев (80') и Серкан Юсеин (84').

"Канарчетата" имаха ясно изразено надмощие през първата част, като стигнаха до изпълнение на десет корнера. Статичните положения обаче така и не доведоха до гол във вратата на домакините. Най-напечено пред Ивайло Сайков бе в 38-ата минута, когато бранителят на тима от Мездра Георги Павлов с глава пресече центриране и прати топката в напречната греда.

В 49-ата минута Божидар Васев отправи опасен удар, Сайков регира неубедително, но все пак изпревари Александър Колев и изби точно преди младежкият национал да се разпише.

Превъзходството на пловдивчани все пак бе материализирано в 58-ата минута, когато Цветков бе оставен непокрит в наказателното поле и с техничен удар се разписа.

Втородивизионният тим можеше да се върне в срещата в 67-ата минута, когато Николай Цветков и Иван Мишев се откъснаха срещу Ромен Инес и Михаил Иванов, но не отиграха ситуацията по най-добрия начин и Мишев от 5 метра пропусна.

Три минути по-късно гостите предрешиха изхода на двубоя с второ попадение. Огнянов отбеляза след хубаво изпълнение на свободен удар и рикошет.

В последните десетина минути за "жълто-черните" стана лесно да атакуват през разредената защита на "железничарите" и стигнаха до нови два гола. В 80-ата минута се разписа Колев, а четири минути по-късно същото стори и резервата Юсеин.

ЛОКО (МЕЗДРА) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:4
0:1 Иван Цветков (58)
0:2 Мариян Огнянов (70)
0:3 Александър Колев (80)
0:4 Серкан Юсеин (84)

ЛОКО (МЗ): Ивайло Сайков, Явор Янков, Георги Павлов, Петър Василев, Стоян Георгиев, Стоян Димов (72-Валдемар Стоянов), Борислав Балджийски, Николай Цветков, Николай Ганчев, Борис Борисов (62-Ивайло Цветанов), Тодор Чаворски (55-Иван Мишев)

БОТЕВ (ПД): Михаил Иванов, Йордан Христов, Ромен Инес, Пламен Николов, Лазар Марин (65-Серкан Юсеин), Горан Галешич, Божидар Васев, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Момчил Цветанов (46-Александър Колев), Иван Цветков (75-Наско Милев)

СЪДИЯ: Петър Доровски