Академик (Свищов) разби Партизан в Червен бряг

Свищовският Академик потвърди апетитите си за лидерските позиции в Северозападната "В" група, побеждавайки като гост Партизан (Червен бряг) в двубой от 5-ия кръг на първенството. „Студентите“ имаха почти 100-процентова успеваемост в завършващата фаза. През първото полувреме играта бе равностойна, но те успяха да вземат преднина от един гол. Реализира го Десислав Русев в 33-ата минута, когато надбяга защитниците и опъна мрежата зад Кръстев.

След почивката свищовлии бяха по-добри и на два пъти изпратиха топката във вратата на противника. Стори го Тодор Тодоров. В 59-ата минута той вкара по идентичен начин като съотборника си Русев. В 78-ата пък изпълни точно пряк свободен удар, фиксирайки крайното 3:0.