Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Спартак (Плевен) с категоричен успех срещу Янтра (Габрово)

Спартак (Плевен) продължава с пълен точков актив в Северозападната В група. В среща от 5-ия кръг днес селекцията на треньора Бойко Цветков спечели вкъщи с 3:0 срещу Янтра (Габрово).

Доста се измъчиха домакините, докато принудят съперника да развее "бялото“ знаме. Габровлии заложиха на отбрана с 10 футболисти, като в предни позиции бе оставен единствено Пламен Кожухаров. Крепостта им обаче рухна в 41-ата минута, когато Стефан Христов оползотвори подаване на Венци Миленов за 1:0. Всичко можеше да приключи още до почивката, но Любомир Тодоров профука няколко възможности за гол.

Той обаче се реабилитира в 73-ата минута, когато удвои резултата, след подаване на Стефан Христов. Съавторът на това попадение пък се разписа още веднъж, наказвайки грешка на габровската защита в последните секунди на двубоя.