Фантастичен мач на героя за България доближи Берое до върха

Отборът на Берое разгроми с 4:0 Марек в мач от 8-ия кръг на "А" група. Страхотен мач направи Венцислав Христов, който отбеляза три попадения (18', 47', 79'), а Самир Аесс добави още едно (33'). По този начин приключи отлична седмица за родния национал, след като във вторник именно той донесе победата с 2:1 на България срещу Азербайджан в европейска квалификация.

Победата изкачи футболистите на Петър Хубчев на второ място. Те са с 15 точки и имат по-добра голова разлика от шампиона Лудогорец. Двата тима изостават с 2 точки от лидера ЦСКА. Марек пък е на осмо място със 7 точки.

Старозагорци започнаха срещата със самочувствие и бързо натикаха съперника в неговата половина. До 10-ата минута Жуниор Мапуку и Христов имаха възможности да се разпишат, но ги пропуснаха.

В 18-ата минута домакините организираха многоходова атака, топката стигна до Веселин Пенев, който центрира в наказателното поле и Христов с глава отбеляза.

В 21-ата минута националът изпълни опасно фаул, но нацели напречната греда. Натискът на домакините продължи и в следващите минути и в 31-ата изстрел на Георги Костадинов бе избит от вратаря Емил Михайлов в гредата.

Две минути след това Салим Керкар центрира от фланга и намери Аесс, чийто удар матира стража на Марек и резултатът набъбна на 2:0.

Нищо на терена не се промени и след почивката. Само две минути след подновяването на играта Христов засече ново отлично подаване на Пенев и се разписа за втори път в двубоя.

В 58-ата минута футболистите на Берое вдигнаха на крака публиката с отлична атака, организирана по десния фланг и завършила с удар от движение на Игор Джоман, отразен с мъка от Михайлов. Кълбото попадна в Керкар, чийто шут отново бе отразен от вратаря на Марек.

Гостите от Дупница стигнаха до първо чисто положение едва в 63-ата минута, когато Кристиян Петков бе оставен непокрит и стреля, но Благой Макенджиев спаси. Повторният удар на нападателя бе отразен от отбраната в зелено.

В 79-ата минута Христов оформи своя хеттрик след поредна отлично проведена атака от страна на домакините. Пет минути след това стрелецът можеше да отбележи и четвърто попадение, но този път Михайлов спаси.

Две минути преди края на срещата резервата Станислав Костов имаше добра възможност да запише името си сред голмайсторите, но вратарят на Марек отново се справи.