Три дни преди Ливърпул, Лудогорец нанесе първа домакинска загуба на Ботев (ВИДЕО)

Отборът на Лудогорец нанесе първа домакинска загуба на Ботев (Пловдив) от началото на сезона. Три дни преди мача срещу Ливърпул, българският шампион се наложи като гост над "канарчетата" с 2:1 в първи мач от 8-ия кръг на "А" група.

Символичен първи начален удар на мача изпълни 9-годишият Коста. Ботев сбъдна мечтата на детето да бъде до своите любимци, което през последната година е в тежка битка с рака.

Даниел Абало изведе "орлите" напред в 7-ата минута, а в 50-ата Роман Безяк покачи резултата. Иван Цветков вкара почетното попадения за домакините в 88-ата минута от дузпа.

Във вторник Лудогорец излиза срещу европейския гранд Ливърпул в мач от груповата фаза на Шампионска лига.

Гостите от Разград успяха да вкарат гол от съблекалнята. Още в 7-ата минута Абало прониза Стаховяк с топован изстрел от 22-23 метра.

В 12-ата минута Светослав Дяков отигра майсторски топката в центъра и изведе по дясното крило Марселиньо. Бразилецът напредна и центрира точно към Роман Безяк, който стреля от въздуха, но не намери целта.

Малко по-късно Милен Гамаков отправи страховит изстрел към вратата на гостите, който профуча на сантиметра от страничната греда.

В 35-ата минута Лудогорец изгради образцова атака. Жуниор Кайсара направи две двойни подавания на изключителна скорост и преодоля 30-40 метра. "Кариоката" намери Върджил Мисиджан, който стреля, но кълбото намери десния стълб.

В 41-ата минута Мариян Огнянов изпълни отлично пряк свободен удар, но не успя да зарадва феновете в Коматево, тъй като Владислав Стоянов със сетни усилия изби в корнер.

В самия край на първата част Мисиджан бе на крачка от отбелязване на попадение. Младият холандец се нагласи и изпробва силата на десния си крак. Футболистът насочи топката в левия ъгъл на Адам Стаховяк, но късметът не го покри и резултатът се запази.

Втората част отново стартира с бърз гол във вратата на Ботев. В 50-ата минута Роман Безяк покачи резултата, след като не остави шанс на Стаховяк с удар от въздуха.

В следващите минути на терена не се случи нищо интересно. Двата тима залагаха повече на борбата и трудно стигаха до голови положения.

Чак в 80-ата минута Абало имаше добра възможност да отбележи трети гол. Мисиджан центрира отляво към испанеца, който стреля отблизо в обсега на Стаховяк, който съвсем логично спаси.

В 88-ата минута "канарчетата" все пак успяха да намалят на 1:2, чрез Иван Цветков, който се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Козмин Моци.

Голът и екзалтираната публика в Коматево дадоха криле на възпитаниците на Велислав Вуцов и те се втурнаха още по-смело в атака. "Канарчетата" успяха да създадат напрежение пред противниковата врата, но в крайна сметка силите не им стигнаха за нещо повече от почетна загуба.

БОТЕВ ПД - ЛУДОГОРЕЦ 1:2