Второ поредно равенство за Вердер (видео)

Отборите на Вердер (Бремен) и Хофенхайм не се победиха в двубой от 2-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Срещата завърши при резултат 1:1, като гостите от Хофенхайм първи реализираха попадение. В 19-ата минута халфът Себастиан Руди намери с отличен дълъг пас Роберто Фирмино в наказателното поле на бременци и бразилският офанзивен халф с едно движение преодоля вратаря Рафаел Волф, след което на празна врата нямаше проблем да вкара гол.

Хубав гол на Алехандро Галвес през второто полувреме обаче възстанови равенството. В 59-ата минута Галвес овладя по прекрасен начин топката на гърди и с великолепен удар с левия крак от въздуха изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Хофе.

До края на срещата "бременските музиканти" пропусняха няколко добри възможности за гол и не успяха да се поздравят с първа победа от началото на новия сезон в Бундеслигата. В първия кръг Вердер завърши 2:2 като гост с Херта (Берлин). Хофенхайм пък продължава без поражение, след като на старта надигра с 2:0 като домакин Аугсбург.