Юношите на България трети на "Тото къп" - прекратен мач ги прати с едно място напред

Третият и последен мач от турнира "Тото къп" 2014, който се проведе в Австрия между отборите на Германия и България беше прекратен минути след началото на второто полувреме, поради проливния дъжд, който се изля над стадиона във Винер Нойдорф. Резултатът преди прекратяването беше 1:0 в полза на символичните домакини, но мачът се анулира и той няма да се вземе под внимание с оглед крайното класиране, което остава непроменено след изиграването на вторите мачове. Другата среща между Швейцария и Австрия, също беше анулирана заради лошите метеорологични условия.Така нашият отбор завършва на трето място в групата с една спечелена точка и голова разлика 2:4. Първи са домакините от Австрия с 6 точки от двата мача и голова разлика 5:1, втори остава отборът на Швейцария с 4 спечелени точки и 4:1 голова разлика. Последен в подреждането е тимът на Германия без спечелена точка и отбелязан гол, но с пет допуснати попадения.

Мачът започна добре за нашия отбор,  който можеше да открие резултата още във втората минута. Илиян Стефанов нахлу в наказателното поле и пусна прострелен пас по земя, но двама от нашите футболисти не успяха да засекат топката в противниковата врата.

В единадесетата минута допуснахме лек гол. След центриране от ъглов удар, Витали Жанелт беше оставен непокрит във вратарското поле и откри резултата.

До края на първата част двата отбора не успяха да създадат опасни ситуации пред двете врати, като бяха затруднени допълнително от дъжда, който започна да вали в последните минути на полувремето. Той прерастна в истински порой за броени минути и в началото на второто полувреме топката вече трудно се придвижваше по наводнения терен. В унисон с правилата, съдията на срещата изчака 20 минути, но ситуацията на терена стана още по-тежка. Очевидно, срещата не можеше да продължи и реферът свири последния сигнал преди изтичането на осемдесетте минути предвидени за игра.

Едноличен голмайстор на турнира стана Жереми Гилемен от Швейцария с три гола.