Преобразен Левски разгроми Марек, син юноша шамароса Домовчийски и бе изгонен (видео)

Отборът на Левски преодоля бързо шокиращата загуба с 0:3, която допусна преди няколко дни от състава на Берое и днес футболистите на Пепе Мурсия надвиха със същия резултат новака в "А" група Марек. Два гола вкара Валери Божинов, а преди тях се разписа Борислав Стойчев.

Повторен дебют със синята фланелка направи дошлия от Ботев Веселин Минев, а след почивката в игра се появи и друг новопривлечен играч - испанецът Мигел Сикейрос.

Резултатът бе открит още в шестата минута, когато Пламен Крумов центрира отдясно и Борислав Стойчев засече с крак топката във вратата. Само две минути по-късно при една контраатака Валери Божинов се озова очи в очи с вратаря Емил Михайлов и удвои.

В края на полувремето нервите взеха връх. При един въздушен двубой Валери Домовчийски удари с лакът Николай Николов. Играчът на Марек, който е и юноша на Левски, се ядоса на действията на "синия" футболист и му удари шамар. Реферът взе решение да изгони и двамата футболисти, показвайки им червени картони.

След почивката Левски продължи да доминира, но до 74-та минута не създаде кой знае какви положения за гол. Тогава новото попълнение на сините Мигел Секейрос изведе отлично Божинов очи в очи с Кръстев, но стражът на дупничани спаси.

Минута по-късно обаче Левски получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на футболист на Марек след центриране от корнер. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Божинов, който оформи крайното 3:0 за Левски.

Следващата контрола на сините е срещу състава на Хасково на "Герена". Тя ще се играе в събота и ще е официалното представяне на тима за следващия сезон.

ЛЕВСКИ - МАРЕК 3:0
1:0 Стойчев (6)
2:0 Божинов (8)
3:0 Божинов (75)

Съставът на Левски: 1. Стефано Кунчев, 71. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 35. Пламен Димов, 14. Веселин Минев, 77. Стефан Велев, 15. Роман Прохазка, 30. Лъчезар Балтанов, 12. Божидар Краев, 86. Валери Божинов – капитан, 17. Валери Домовчийски.