Ботев (Пд) загря за Лига Европа с 4:0

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 4:0 младежката формация на клуба до 21 години в последната си контролна среща преди началото на сезона. Двубоят се игра по-малко от 24 часа след проверката с Хасково, като Любослав Пенев очаквано заложи на изцяло нова единадесеторка.

Първите два гола в спаринга паднаха след точно изпълнени дузпи от Вандер Виейра и Божидар Васев, а останалите попадения реализираха Феребори Доре и Луис Педро.

Преди почивката пропуски за първия тим на Ботев направиха Педро и Чунчуков, а в средата на полувремето Вандер спечели дузпа, която сам превърна в гол за 1:0. В началото на втората част същото направи и Васев, който бе фаулиран в пеналта, след което бе точен от бялата точка за 2:0.

В 70-ата минута влезлият на почивката Доре завърши отлична комбинация, започнала от записалия неофициален дебют за Ботев Станислав Дрянов. Новото попълнение на "канарчетата" пусна чудесен пас в коридор към Филипов, а десният защитник сервира топката на Доре, който бе точен за 3:0. Малко по-късно отново Филипов сложи топката на главата на Луис Педро, който отблизо оформи крайното 4:0.

Ботев: Росен Андонов (46-Филип Димитров), Филип Филипов, Радослав Терзиев, Владимир Айтов, Лазар Марин, Георги Сърмов, Божидар Васев, Серкан Юсеин (60-Станислав Дрянов), Луис Педро, Вандер Виейра (46-Феребори Доре), Цветелин Чунчуков

Ботев U21: Филип Димитров (46-Росен Андонов), Никола Марин, Георги Купенов, Атанас Куманов, Мартин Атанасов, Християн Казаков, Лъчезар Ангелов, Валентин Томов, Боримир Карамфилов, Гери Димитров, Емил Камберов (Радослав Апостолов, Борис Тютюков, Александър Грънчарски, Виктор Пенчев, Венцислав Гюзелев, Наско Милев)

снимка: botevplovdiv.bg