Спартак (Плевен) измъкна 2:0 срещу Ботев (Козлодуй)

В слаб и нервен мач Спартак (Плевен) победи вкъщи Ботев (Козлодуй) с 2:0. Двубоят бе от 29-ия предпоследен кръг на Северозападна В група. Домакините явно вече във ваканционно настроение доста се измъчиха докато стигнат до трите точки. За това говорят двете дузпи, двата червени и осемте жълти картона. През първото полувреме топката стигна само по веднъж достигна в опасна близост до двете врати. За спартаковци обаче това бе достатъчно. В 20-ата минута Йоан Петков центрира от фаул и Любомир Тодоров даде аванс на отбора си. В последните секунди преди почивката след пробив на Георги Иванов последва центриране, плевенския страж Станислав Антонов изби, но в краката на Мартин Марков, който стреля мигновено и точно когато топката се насочваше към мрежата Мариян Симеонов се изпречи на пътя й.

През втората част напрежението взе връх. Първо в 51-ата минута вратарят на гостите Ивайло Върганов повали в наказателното поле Йоан Петков, но Любомир Тодоров шутира от дузпа в гредата. Четвърт час по-късно Георги Иванов можеше да изравни, но се забави да нанесе удар. Веднага след това играта се накъса от нарушения. В 79-ата минута Радослав Георгиев бе отстранен за игра ръка и Ботев остана с 10 футболисти. Само след 2 минути Пламен Илиев фаулира зверски козлодуйски играч и също бе отпратен от терена. В последните десет минути се заредиха атаки към двете врати, но те приключваха пред наказателните полета. В 87-ата минута Любомир Тодоров бе съборен пред вратата на Върганов и Йоан Петков реализира отсъдената дузпа за крайното 2:0.