Организаторите на Диамантената лига в Ню Йорк потвърдиха, че няколко от най-добрите ямайски спринтьори ще застанат на старт в САЩ на 14 юни. Най-големите звезди са Йохан Блейк, Уорън Уиър и Шели-Ан Фрейзър-Прайс.
Към тях обаче съвсем наскоро се присъединиха златните медалисти с щафетата на Ямайка на 4 по 100 м от Световното първенство през миналата година Никел Ашмийд и Кемар Бейли-Коул, които потвърдиха своето участие. 22-годишният Бейли-Коул за последно се състезава на Great City Games в Манчестър, където финишира втори след Йохан Блейк (14.71 сек) с постижение от 15 сек.
Ашмийд, който се очаква да представя Ямайка на Световното първенство за щафети в Насау (Бахама) на 24 и 25 май, записа победа на 200 м на Диамантената лига в Доха с 20.13 сек, побеждавайки сънародника си Уорън Уиър. Неста Картър, който завърши втори след Джъстин Гатлин на 100 м на Диамантената лига в Шанхай миналата седмица, също ще стартира в Ню Йорк.
Снимка: Getty Images/Guliver