Бдин измъкна 2:1 срещу Спартак (Плевен)

Пред около 300 видинчани Бдин спечели с 2:1 срещу гостуващия му Спартак (Плевен) в мач от 28-ия кръг на Северозападна В група. Успехът донесе Цветомир Тодоров в последните секунди на мача. Видинският вратар Игнатов изрита напред топката, съотборникът му надбяга плевенската защита, финтира стражът им Станислав Антонов и я търкулна в мрежата за 2:1.

Спартаковци сами са си виновни, че допуснаха този развой. Те можеха да спечелят, при това убедително. Голмайсторът им Любомир Тодоров и халфът Васил Шопов по 4 пъти излязоха сами срещу видинския вратар, но не успяха да го преодолеят.

Началото на мача бе по-добро за плевенчани. В 24-ата минута след канонада от удари спасени от Игнатов, Любомир Тодоров го „простреля“ за 0:1. В края на полувремето Георги Илиев се измъкна сам срещу плевенския вратар, който го фаулира и съдията Илиян Маринов отсъди дузпа. Боянов изпълни точно, възстановявайки равенството.

След последния съдийски сигнал Даниел Михалов опита да спори с рефера, който му вдигна втори жълт и червен картон.