Спартак (Плевен) превзе Ком за 10 минути, Ботев (Луковит) остана на върха

Спартак (Плевен) взе с 3:0 гостуването си на Ком (Берковица) в мач от 26-ия кръг на Северозападна В група. Развръзката настъпи само за 10 минути в края на срещата. В пореден двубой за плевенчани изпъкна голмайсторът им Любомир Тодоров, който заби две попадения. Първото падна в 75-ата минута след топовен шут. Секунди по-късно съотборниците му разцъкаха и го изведоха сам срещу берковския вратар, а таранът го преодоля за 2:0. По идентичен начин в 85-ата минута Васил Шопов фиксира крайното 3:0. Прави чест на домакините, че не се дадоха лесно. Благодарение на всеотдайните им действия в първия час срещата бе напълно равностойна. Дори острието им Анжелов на два пъти накара съперникът да настръхне. Първо той уцели гредата, а след това не успя да завърши с гол хубава атака. В последните 20 минути футболистите на Ком се измориха и спартаковци нанесоха своя удар.

В същото време, хитът на Северозападна В група Ботев (Луковит) продължава победния си ход и в 26-ия кръг. Воденият от треньора Ивайло Петков тим остана на върха, след като победи в Червен бряг местния Партизан с 1:0. Трите точки донесе бившият капитан на плевенския Спартак Цветомир Петков. В 16-ата минута той шутира неспасяемо от лявата страна на наказателното поле и топката се оплете в мрежата зад Николай Христов. Още веднъж Петков постави на изпитание вратарят на домакините. В 38-ата минута обаче гредата помогна на тима от Червен бряг. Две минути преди това нападателят на Партизан Петьо Славчев напусна терена с пукната глава след сблъсък със бранителя на гостите Митко Милчев. До края на първото полувреме ботевци създадоха още две възможности за гол, но не успяха да ги реализират. След почивката домакините се вдигнаха на щурм. Това принуди съперникът им да се прибере в половината си и да забрави за атаките. Стихийните действия обаче не доведоха до изравняване на резултата. Пропуски пред вратата на Ангел Манолов направиха Мариян Маринов и Мартин Велев.

Така Ботев запази лидерската си позиция, поне до 15 май, когато ще се изиграе отложения мач от миналия 25-и кръг между отборите на Локомотив (Мездра) и Етър.

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – XXVI кръг

Трявна (Трявна) - Локомотив (Мездра) 0:3

0:2-Мишев-77, 83 мин, 0:3-Ивайло Цветанов-87 мин..

Етър (Велико Търново) - Видима-Раковски (Севлиево) 1:2

0:1-Фидин-24 мин, 0:2-Павлин Иванов-57 мин, 1:2-Мариян Иванов-60 мин..

Ботев (Козлодуй) - Ситомир (Никопол) 3:1

1:0-Цветан Цветанов-12 мин, 1:1-Ванов-58 мин, 2:1-Цветан Цветанов-62 мин. /дузпа/,

3:1-Петров-84 мин..

Партизан (Червен бряг) - Ботев (Луковит) 0:1

0:1-Петков-16 мин..

Ком (Берковица) - Спартак (Плевен) 0:3

0:2-Любомир Тодоров-75, 77 мин, 0:3-Шопов-85 мин..

Янтра (Габрово) - Левски (Левски) 1:1

1:0-Христов-42 мин, 1:1-Стефанов-81 мин..

17 – Антоний Балъков – Локомотив (Горна Оряховица);

14 – Цветан Цветанов – Ботев (Козлодуй), …

16. Трявна (Трявна)                              3   5   18   16:76     14

- Отборите на Локомотив (Мездра), Етър (Велико Търново), Бдин (Видин) и Гигант (Белене) са играли мач по-малко.