Ювентус отпразнува 30-ата с победа (видео + галерия)

Тимът на Ювентус се наложи с 1:0 над Аталанта на "Ювентус Стейдиъм" в мач от 36-ия кръг на Серия "А". Попадението отбеляза халфът Симоне Падоин в 72-ата минута. След края на двубоя играчите и тифозите на "Старата госпожа" отпразнуваха на стадиона 30-ата титла на Италия на клуба (феновете на торинския гранд броят и двете титли, които бяха отнети на Ювентус заради аферата "Калчополи" през 2006 година - б.р.). "Бианконерите" спечелиха трето поредно Скудето под ръководството на Антонио Конте още в неделя, когато единственият им реален конкурент за първото място Рома загуби с 1:4 от Катания като гост.

Ювентус празнува Наставникът на торинци Антонио Конте бе дал почивка на голяма част от титулярите си и през първото полувреме играта на новите-стари шампиони не бе особено убедителна.

Ювентус празнува Още на почивката Фабио Куалярела смени Себастиян Джовинко в атаката на Юве, а в средата на второто полувреме в игра се появи и аржентинският нападател Карлос Тевес, който влезе на мястото на Пабло Освалдо. Малко по-рано Освалдо бе пропуснал една от най-добрите възможности за "Старата госпожа" да излезе напред в резултата.

Ювентус празнува В 72-ата минута домакините все пак реализираха гол, който остана единствен в двубоя, но бе напълно достатъчен, за да отпразнува Ювентус триумфа си с победа. Халфът Симоне Падоин се възползва от шанса си да получи място в титулярния състав и с чудесен изстрел от границата на наказателното поле не остави шансове за реакция на вратаря на бергамаските Андреа Консили. Топката се ударив десния страничен стълб на вратата на Консили и се оплете в мрежата.

Ювентус празнува Буквално в последните секунди на двубоя Тевес пропусна златен шанс да вкара 20-ия си гол от началото на сезона в Серия "А". Аржентинецът обаче остава с 19 попадения и е трети в подреждането при топстрелците на италианското първенство. Пред него са Чиро Имобиле от Торино с 21 гола и ветеранът Лука Тони от Верона с 20.

Ювентус празнува Юве пък вече има 96 точки и е съвсем близо до границата от 100. Вторият Рома е с 85, а Аталанта е в златната среда - 11-а позиция с 47 точки.