Пиронкова отново отпадна в Мадрид

Черната серия на Цвети Пиронкова в Мадрид продължава. За пета поредна година първата ни ракета при дамите Цветана Пиронкова отпада още в първи кръг на турнира в испанската столица. Този път пловдивчанката беше надиграна от 145-ата в света испанка Лара Аруабарена с 3:6, 4:6. Загубата няма да се отрази фатално за ранглистата на Цвети, тъй като тя няма точки за защитаване в Мадрид. Следващото й участие  е започващото на 12 май състезание в Рим, където през миналата година  отново отпадна още в първи кръг.

Цвети допусна пробив още в третия гейм на мача, като до него се стигна след две поредни нейни двойни грешки.
Преднината на Аруабарена се задържа до 5:3 и сервис на Пиронкова. Българката отново не успя да удържи подаването си и първият сет отиде на сметката на испанката.

Втората част започна със светкавичен пробив на Цвети, но съперничката ѝ го върна веднага. Тя на свой ред го затвърди и впоследствие проби още веднъж за 3:1.
Пиронкова намери сили да навакса изоставането и изравни за 3:3. След това обаче последва нов пробив на Аруабарена, който впоследствие беше затвърден за 5:3.
След това двете си размениха по още един гейм, за да може испанката да се поздрави с успеха.