Ница с много ценна победа

Отборът на Ница постигна много важна победа, която на практика оставя отбора в Лига 1 и през следващия сезон. "Орлетата" надиграха с 1:0 Реймс в мач от 35-ия кръг на френския шампионат. След нулево първо полувреме, където гостите бяха по-организираният тим, домакините стигнаха до попадение в началото на втората част. Валентен Ейсерик се разписа с удар от границата на наказателното поле и след рикошет топката влезе в мрежата на Коси Агаса. До края на мача Ница успя да задържи топката далеч от вратата на Давид Оспина и така да се поздрави с ценната победа.

По този начин Ница вече има 42 точки и заема 14-а позиция, което е на девет от първия изпадащ - Сошо. Отборът от Източна Франция обаче е с мач по-малко. Реймс пък е с три точки повече на комфортната осма позиция.