Черноморец се доближи до Славия след убедителен успех

Отборът на Черноморец разгроми с 4:0 Пирин (Гоце Делчев) в мач от 35-ия кръг на "А" група. Милен Василев се разписа два пъти, Румен Лапантов си отбеляза автогол, а Симеон Райков оформи изразителния успех. С трите точки "акулите" се доближиха на пет от Славия в битката за оцеляване.

Срещата се разви изцяло по вкуса на бургазлии. Те успяха да оползотворят първоначалния си натиск и да стигнат до гол още в 9-ата минута. Крум Стоянов проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Василев бе оставен непокрит и с удар от точката за изпълнение на дузпа откри резултата. До края на полувремето Готфред Бекое пропусна изгодна възможност за ново попадение, след като бе изведен сам срещу Абди Абдиков, но не успя да го преодолее.

"Акулите" продължиха с напористата игра и след почивката и бързо предрешиха изхода на срещата. В 51-ата минута Венелин Филипов центрира остро, Милчо Ангелов се размина с топката, но Лапантов я засече неспасяемо в собствената си врата.

12 минути по-късно Василев увенча добрата си игра с ново попадение. Крилото се възползва от нова асистенция на Филипов и с удар от воле не остави шанс на Абдиков. Крайното 4:0 бе оформено от Райков във 2-ата минута на добавеното време след много добре организирана контраатака.