Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ново разочарование и четвърта поредна загуба за Астън Вила

Кризата в Астън Вила продължава с пълна сила, след като днес бирмингамци записаха четвърта поредна загуба в актива си в гостуването на Кристъл Палас от 34-ия кръг. Лондончани се наложиха с 1:0 с попадение на Джейсън Пънчиън в 76-ата минута и продължиха своя възход записвайки трети пореден успех. Българинът в състава на гостите Александър Тонев бе в групата за мача, но не се появи в игра.

Домакините бяха по-активният отбор през по-голямата част от срещата и създадоха по-интересните положения пред двете врати.В 39-ата минута изстрел на Ейдриън Мариапа профуча на сантиметри от гредата. В 54-ата минута страхотен удар на Боласие бе спасен от Брад Гузан, а при добавката Камерън Джероум уцели напречната греда. В 60-ата минута пък Яник Боласие бе близо до гола, но ударът му премина до вратата.

Все пак натискът на Кристъл Палас в крайна сметка даде резултат. В 76-ата минута Боласие центрира в наказателното поле, където Джейсън Пънчиън овладя топката, хинтира защитник и от близо прати топката в мрежата за 1:0.

Така Кристъл Палас записа важна победа и почти си гарантира оставането в елита. Тимът се изкачи до 12-ото място в таблицата с 37 точки. Астън Вила пък остава на 14-ото място с 34 точки.