Лион се добра до победа във Валансиен

Отборът на Лион победи с 2:1 като гост Валансиен в мач от 32-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" стигнаха трудно до успеха и три минути преди края вратарят Антони Лопеш спаси дузпа, за да запази трите точки за тима си.

Резултатът бе открит от Лион в 30-ата минута, когато Салиу Сис остави едно центриране на Анри Бедимо да достигне до Бафетимби Гомис, който се освободи на стрелкова позиция и хладнокръвно вкара. В 66-ата минута обаче домакините изравниха. Маджид Уорис се освободи от Милан Бишевац в наказателното поле и с хубав удар изравни. Само три минути по-късно обаче Жордан Фери отново даде преднина на гостите с мощен удар от 25 метра.

В 84-ата минута Валансиен остана с човек по-малко, след като Марко да Силва получи втори жълт картон. Въпреки това две минути по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа. Фери игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди наказателен удар, който обаче бе пропуснат от Уарис.

С победата днес Лион запазва петото си място в класирането с актив от 51 точки. "Хлапетата" ще играят в Европа, благодарение на класирането си на финала за Купата на Лигата срещу Пари Сен Жермен и шампионатът вече е на по-заден план за тях. Валансиен пък остава в зоната на изпадащите и надеждата за спасение намалява все повече. Северняците са с 29 точки, докато първият незипадащ Евиан е с 35.